PÉČE O KOSMETICKÉ ŠTĚTCE

Jak štětce ošetřovat
Kosmetické štětce Hakuro, s kvalitním syntetickým i přírodním vlasem, je zapotřebí speciálně ošetřovat. Zvláště štětce s přírodním chlupem doporučujeme vyprat ještě před prvním použitím.Tak aby se mohly případně uvolnit volné chloupky a neulpívaly pak během líčení na tváři.

Později je vhodné prát štětce pravidelně - nejméně 1x měsíčně, při silném znečištění i častěji. Důvodem je jednak odstranění nánosu líčidel ze štětce, které by mohly zabraňovat hladkému rozetření make-upu. Ale také zbavíte štětce prachu, odumřelých kožních buněk a zabráníte tak podráždění citlivé pokožky.

Praní
K důkladnému očištění štětců budete potřebovat běžný šampon bez silikonu a tekoucí vlažnou vodu. Připravte si také nádobku (například miska nebo mýdelnička), ve které budete namáčet vlasy štětce do šamponu. Po nanesení šamponu štětec napěňte jemným, krouživým pohybem na dlani druhé ruky a střídavě ho proplachujte pod tekoucí vlažnou vodou. Do té doby, než z něj bude vytékat čistá voda. Při praní dbejte na to, aby štětec směřovat svisle dolů a do vlepených štětin zbytečně nenatékala voda. Po důkladném vypláchnutí ze štětce zbylou vodu šetrně vytlačte.

Sušení
U sušení štětců je důležité, aby probíhalo ve vodorovné poloze, tak aby časem nehrozilo jejich rozlepení. Aby si štětce zachovaly co nejdéle svůj tvar bez roztřepení, upravte vlhké štětinky do požadovaného tvaru, ve kterém Vám budou schnout. Štětce položte například přes okraj stolu a nechte přes noc proschnout. Vyschlé chloupky promněte prsty tak, aby získaly svůj původní vzhled.

Uchovávání
Štětce je třeba chránit před prachem. Proto by je, zvláště alergici, měli uchovávat v taštičkách případně obalech. Při správné péči Vám naše štětce budou sloužit léta.